W poniedziałek nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście – ratownicy medyczni. Celem tego niezwykłego spotkania było oswojenie maluchów z widokiem służb ratunkowych oraz nauka podstaw pierwszej pomocy poprzez zabawę. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały wyposażenie karetki pogotowia i sprawdzały, jak działają prawdziwe nosze. Ratownicy w przystępny sposób wytłumaczyli maluchom, że ich pomarańczowe mundury to znak, iż nadchodzi pomoc, a nie powód do strachu. Ważną częścią wizyty były ćwiczenia praktyczne. Przedszkolaki utrwaliły numer alarmowy 112 i uczyły się, jak rozmawiać z dyspozytorem. Miały też okazję bandażować maskotę dużego misia Dzięki temu spotkaniu dzieci zyskały nie tylko cenną wiedzę, ale przede wszystkim przekonanie, że ratownik medyczny to przyjaciel, na którego zawsze można liczyć w trudnej sytuacji.
